پرتال آموزشی متوسطه ای ها

کانون آموزش مجازی متوسطه ای ها (کام) | مرجع مطالب داغ آموزشی متوسطه اول و دوم

انشاء_به شیوه سنجش ومقایسه/موضوع:مقایسه قلم و اسلحه


"قلم" و "اسلحه" را تا به حال در کنار هم دیده ای؟ "قلم" فرزند درخت است و اسلحه، زاده ی آهن و باروت ؛ "قلم" با تیر کلمات سر می برد و اسلحه با آهن گدازه ای به نام فشنگ .

   کمی که با دقت به چهره هایشان نگاه کنی در می یابی که هر دو "نقاش" هستند! آری ، تعجب نکن؛ نقاش... . "قلم" بر روی سپیدی کاغذ ، تفکرات را، خندان می کشد؛و "اسلحه" بر روی صحنه ی زندگی ، رنگ گرم و قرمز خون را می پاشد. یکی چراغ روشن دانش را در دخمه ی تاریک تفکرات انسان روشن می کند و دیگری ، پرده ی تاریک ترس و وحشت را بر روی پنجره ی زندگی می کشد.
   کمی بادقت بنگر؛در واقع هر دو "قاتل"اند. "قلم" با بی رحمی تمام، کلمات را بر روی کاغذ می‌کشد و به جان کودک مظلوم جهالت های انسان می افتد. درست مانند گرگی که برّه ی کوچک را می درد؛اما "اسلحه" با لطافتی خاص ،جان بی ارزش انسان ها را می‌گیرد. 
   "قلم"هم مانند "اسلحه"حمله می کند! اما "قلم" به قلعه ی ذهن می‌تازد و جامه ی جهل را می درد ؛ ولی "اسلحه" حتی به خانه های کوچک روستایی هم رحم نمی‌کند و بر صورت کوچک کودکان، سیلی می زند ؛و روزنه های خوشبختی را می‌پوشاند .
   دوست من بیا این دو را بکاریم، تاشاید اصل ذات شان را بهتر در یابیم. "قلم" را که بکاری همه جا پر می‌شود از عطر و بوی آگاهی . حاصل "قلم" میوه که شد ؛ بمب جنون می‌رسد . به نظرم کاشتن قلم کار خطرناکی است؛ زیرا ممکن است اولین قدم ها برای کودتا و تحولی دیگر در زندگی بشر، برداشته شود .
   "اسلحه" را که بکاریم ،خاک در لحظه سیاه و تار می‌شود. نفس گرم زمین ،ازاین حجم شیطان درون او؛ هراسیده و آغوش زمین را ترک کرده است.
   عادت "قلم" را این گونه یافتم که قیچی به دست بگیرد و سروصورت عقاید را بتراشد؛اما "اسلحه" حوصله ی این کار هارا ندارد؛ هرکس را که مقابل راهش قرار بگیرد، باخاک یکسان می کند.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
پرتال آموزشی متوسطه ای ها
دسترسی سریع به مطالب
*پایه دوازدهم* ۲ *پایه یازدهم* ۱۸ *پایه دهم* ۶۳ *پایه نهم* ۷۱ *پایه هشتم* ۵۷ *پایه هفتم* ۵۰ *ویژه همه پایه ها* ۳۰۹
کپی برداری از مطالب متوسطه ای ها تنها با ذکرمنبع و لینک وبلاگ مجاز می باشد و در غیر اینصورت کاملا حرام است./ منابع پرتال/صفحه اصلی پرتال /طراحی قالب : نقل بلاگ
برو بالا