✅ برای افزایش معدل چیکار کنیم؟

🔆 برای ارتقاء نمرات کارهای زیادی می توان انجام داد.اما تجربه نشان می دهد که اگر راهبردهای زیر را دنبال کنید،به طور یقین بالاترین نمره را به دست می آوردید؛
🔅 کلاس های غیر درسی تون رو کم کنین...
نمیشه با ۳ روز کلاس زبان،نقاشی و موسیقی ....روی درس تمرکز کرد.ساعت مطالعه تون رو به جاش زیاد کنید و تاااااا میتونید روی درس ها تمرکز کنید....
🔅 بزرگ ترین راز برای نمره خوب و موفقیت تو درس ها اینه که به اون کتاب علاقه داشته باشید....
🔅 همه مطالب به ویژه دروس اختصاصی رو به طور مفهومی و دقیق بخونید،حتی اگر لازم بود از کتاب کمک درسی استفاده کنید.تمام فعالیت ها و مثال ها،فکر کنید ها،خود را بیازمایید ها و پرسش های آخر فصل کتاب درسی را یک به یک و با دقت پاسخ بدید.این پرسش ها ارزش سوالی زیادی دارند.
🔅 پس از مطالعه مفهومی و حل تمرین های کتاب اشکالاتتون رو برطرف کنید.از نکته هایی که یاد گرفتین یادداشت بردارین،بعد تمرینات بیشتری از کتاب های کمک درسی حل کنید.
🔅🔅 و اما حل تست!حل تست تا حدی به تسلط شما کمک می کند؛از تست به عنوان سوال و مسئله استفاده کنید ولی نباید حل تست را ،آن هم با راه حل های تستی،جایگزین مسائل تشریحی کنید.
حل تست بیشتر یک اندوخته برای کنکور سال بعد است.تازه باید مراقب باشید از راه حل های کوتاه تستی برای حل مسائل تشریحی به ویژه امتحانات نهایی استفاده نکنید.